Lt En Ru
lt
en ru

Savižudybių prevencijos modelis

2017 m. kovo 28 d. Kauno miesto savivaldybės tarybos patvirtintas Kauno miesto savižudybių prevencijos modelis, kurio tikslas – sukurti efektyvaus ir nuolatinio tarpsektorinio bendradarbiavimo sistemą, užtikrinančią kokybiškų psichikos sveikatos paslaugų teikimą ketinantiems žudytis, mėginusiems nusižudyti asmenims bei jų ir nusižudžiusiųjų artimiesiems.

Savižudybių našta priklauso ne tik sveikatos priežiūros paslaugų sektoriui, bet ir visoms organizacijoms, kurios gali bendradarbiauti tarpusavyje ir kartu vykdyti savižudybių prevenciją.

Kauno miesto savižudybių prevencijos modelio tikslui pasiekti yra išsikelti šie siekiniai:

  1. Sukurti bei įdiegti efektyvią ir nuolatinę tarpsektorinę savižudybių prevencijos sistemą bei užtikrinti nuolatinį ir ilgalaikį kokybės vertinimą ir sistemos tobulinimą.
  2. Sukurti sistemą, kuri užtikrintų kokybiškas psichikos sveikatos paslaugas  asmenims,  esantiems psichologinėje krizėje, turintiems savižudiškų minčių ar ketinantiems žudytis, mėginusiems nusižudyti bei nusižudžiusiųjų artimiesiems.
  3. Įgyvendinti mokymo programą specialistams, susiduriantiems su savižudybės rizikos asmenimis, kurių metu įgytos žinios leistų  atpažinti savižudybės rizikos ženklus, įvertinti riziką bei efektyviai į ją reaguoti.
  4. Parengti informacijos viešinimo strategiją informacijos skleidimui apie savižudybių prevenciją Kauno miesto gyventojams ir ją įgyvendinti.

Kauno miesto savižudybių prevencijos 2017–2019 metų programos įgyvendinimą koordinuoja Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.


Pagalbos galimybės


Daugiau informacijos apie pagalbos galimybes galite rasti

interneto svetainėje – www.tunesivienas.lt. 

Kalendorius

sausis,
2020
P
A
T
K
P
Š
S
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading

© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras