Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūra Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdoma organizuojant prevencines priemones, kuriomis siekiama saugoti ir stiprinti ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatą, įgyvendinant priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika.
Skyriaus uždaviniai:
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro 2019 metais vykdomos programos ir veiklos ikimokyklinio ugdymo įstaigose
Burnos higiena
Burnos higienos įgūdžių ugdymo programos „Kauno vaikai šypsosi“ metu su auklėtojų pagalba vaikai kiekvieną rytą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje valosi dantis, mokosi taisyklingų dantų valymo judesių ir burnos higienos taisyklių. Kad dantų valymas būtų įdomus ir taptų įpročiu, vaikai grupėse pildo dantų valymo kalendorius, klausosi dantukų valymosi dainelės, kas tris mėnesius vykdo dantų šepetukų keitimo šventes.
Rankų higiena
Atsižvelgiant į užkrečiamųjų ligų sezoniškumų ikimokyklinio amžiaus vaikai dalyvauja edukacijose, kurių metu mokomi tinkamos rankų higienos principų. Mokymų metu naudojami mikroorganizmų milteliai ir antibakterinės lempos, vaikai patys gali įsitikinti, kad tik tinkamai nusiplovę rankas išvengs užkrečiamųjų ligų plitimo tarp draugų ir bendraamžių.
Sveikatai palanki mityba
Konkurso „Mano žalioji palangė“ dalyviai sėja, augina ir kuria augalų kompozicijas uždarų patalpų erdvėse (klasėse, laboratorijose, koridoriuose, kabinetuose, kitose patalpose) siedami jas su konkurso tema, pasaulio pažinimu ir geografija.
Programa – „Sveikas vaikas – sveika ateitis“. Programos metu šefai supažindina vaikus su virėjo profesija, mūsų krašte užaugintomis daržovėmis, vaisiais, pasakoja apie sveiką mitybą. Vaikai atlieka kūrybines užduotis, mokosi kartu gaminti nesudėtingus užkandžius, kokteilius bei vertina jų skonius degustuojant.
Fizinio aktyvumo skatinimas
Vykdomi patrauklaus fizinio aktyvumo užsiėmimai vaikams, kuriuos su įranga praveda jauni, veržlūs, motyvuoti, energingi sporto bei sveikatingumo treneriai. Dalyviams suteikiamos aktyvuolio kortelės, kuriose 3 mėnesius vaikai žymi savo fizinę veiklą. Po 3 mėnesių – vaikų paskatinimas ir apdovanojimai diplomais, medaliais už įsitraukimą ir kasdienį norą laisvą laiką leisti aktyviai.
Tėvų sveikatos raštingumo gerinimas
Siekiant užtikrinti mokslo grįstą informacijos suteikimą ir sklaidą, tėvams elektroninių dienynų pagalba platinamos infografikos aktualiomis visuomenės sveikatos temomis: vaikų sveikatai palanki mityba, fizinio aktyvumo reikšmė žmogui, streso valdymo galimybės ir kt.