Lt En Ru
lt
en ru

Kauno senjorai šiuolaikiškoje virtuvėje ryžtasi keisti mitybos įpročius

Kauno senjorai šiuolaikiškoje virtuvėje ryžtasi keisti mitybos įpročius

Panemunėje įsikūrusiame Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įrengta šiuolaikinius standartus atitinkanti virtuvė, kurioje Kauno senjorai yra mokomi gaminti ir valgyti sveikiau.

Dar vaikystėje susiformavę neteisingi mitybos įpročiai - viena iš priežasčių, lemiančių vyresnio amžiaus žmonių sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis. Taisyklinga ir sveika mityba ne mažiau svarbi ir kitų ligų prevencijai, taip pat aktuali svorio kontrolei, kuris dažnai sąlygoja tokias ligas, kaip diabetas, apsunkina judėjimą, o mažas fizinis aktyvumas yra dar didesnio spektro ligų priežastis.

Lapkritį startavo pirmasis senjorų susitikimas ir naujos, šiuolaikiškos virtuvės atidarymas, Panemunėje, Vaidoto g. 115. Nuo šiol šiose patalpose Kauno visuomenės sveikatos biuras organizuos visą ciklą paskaitų ir mokymų, skirtų keisti vyresnio amžiaus žmonių mitybos įpročius bei stereotipus, mokyti senolius valgyti sveikiau. Taip pat atsisakyti menkaverčių produktų bei keisti juos turinčiais daugiau vitaminų ir kitų žmogaus organizmui reikalingų mineralinių medžiagų.

Kauno visuomenės sveikatos biuro specialistės Jūratės Jackytės teigimu, mokymų metu senjorai galės ne tik gauti daug reikalingų teorinių žinių, bet ir patys, prižiūrimi lektorių, mokytis gaminti sveikiau.

Sveikesnę mitybą skatinantys užsiėmimai vyks sausio 29, vasario 5, 19 bei 26 dienomis nuo 13.00 val. Vieno užsiėmimo trukmė - apie 4 valandas, o jo metu senjorai gaus teorinių žinių, kurie maisto produktai yra sveiki ir naudingi organizmui, o kurių geriau atsisakyti, taip pat bus mokomi skaityti produktų sudėčių etiketes, vėliau vyks sveikesnio maisto paruošimo praktiniai mokymai. 

Pernai rudenį prasidėjusio sveiką kauniečių senjorų gyvenseną skatinančio projekto tikslas – ugdyti vyresnio amžiaus žmonių sveikos gyvensenos įpročius, didinti jų fizinį aktyvumą bei gerinti psichinės sveikatos būseną. 

Registruotis į mokymus galite tel. 867 373 593 arba (8 37) 45 47 17

© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras