Renginiai - Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Ekologinis žygis aplink Lampėdžių karjerą II


Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius ir miesto svečius rugsėjo 30 d. dalyvauti ekologiniame žygyje aplink Lampėdžių karjerą ir pagražinti jo pakrantes renkant šiukšles.  

Ekologinis žygis skirtas skatinti žmones užsiimti fiziškai aktyvia veikla, kuri būtų naudinga ne tik kūnui, bet ir gamtai. Pagrindinis šio žygio tikslas – turiningai ir aktyviai praleisti laiką, pagražinti Lampėdžių karjero pakrantes, o svarbiausia parodyti tinkamą pavyzdį kitiems!

 

Renginio data:  2017–09–30 (šeštadienis)

Registracijos patvirtinimas: 12.30 val.

Žygio pradžia: 13.00 val.

Renginio startas ir finišas: Lampėdžių paplūdimyje, prie pirties.

Būtina išankstinė registracija el. paštu: healthycities@kaunovsb.lt.

Renginio organizatoriai dalyviams primena pasirūpinti oro sąlygas atitinkančia apranga bei patogia avalyne, taip pat rekomenduoja pasirūpinti gėrimais ir užkandžiais.

Daugiau informacijos apie renginį:

https://www.facebook.com/events/492262717801299/

Kviečiame dalyvauti konkurse "Sveikiausias Kauno miesto darbo kolektyvas 2017"!

Atnaujinta: 2017-08-31

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia Kauno miesto įmonių ir įstaigų vadovus rūpintis savo darbuotojų sveikata bei siekti „Sveikiausio Kauno miesto kolektyvo 2017“ titulo!

Konkurso tikslas – skatinti įmonių darbuotojus bei jų vadovus profilaktiškai tikrintis savo sveikatą, propaguoti sveiką gyvenseną, inicijuoti fizinį aktyvumą darbo vietose bei informuoti apie valstybės vykdomas prevencines profilaktines programas.

Konkurso pradžioje ir pabaigoje visuomenės sveikatos specialistai atvyks į įmonę ar įstaigą sutartu laiku bei atliks sveikatos rodiklių matavimus. Susitikimo metu konkurso dalyviai bus informuojami apie valstybės vykdomas prevencines profilaktines programas bei skatinami profilaktiškai tikrintis savo sveikatą. Konkurso metu įmonių ar įstaigų vadovai taip pat bus skatinami organizuoti ir vykdyti įvairias fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, psichinės sveikatos stiprinimo veiklas darbuotojams darbo vietoje bei prisijungti prie sveikatinimo užsiėmimų po darbo valandų.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti „KAUNO MIESTO SVEIKIAUSIAS DARBO KOLEKTYVAS 2017“ statulėle bei žingsniamačiais, o visos dalyvavusios įmonės ar įstaigos – padėkos raštais.

Norint dalyvauti konkurse būtina registruotis el. paštu Paulina.Jukonyte@kaunovsb.lt.

Registracijos formą ir konkurso nuostatus rasite paspaudę nuorodą: konkurso nuostatai ir registracijos forma. Anketą, skirtą įstaigų ir įmonių vadovams, galite parsisiųsti paspaudę nuorodą: anketa, skirta įmonių ir įstaigų vadovams.

Registracija vyksta iki rugsėjo 15 d. Konkurse gali dalyvauti 30 pirmų užsiregistravusių komandų, kurias sudaro ne daugiau kaip 20 dalyvių. 

 

Daugiau informacijos: Jūratė Jackytė, visuomenės sveikatos specialistė, tel. (8 37) 45 47 17, el. p. stebesena@kaunovsb.lt.

Kviečiame į nemokamus zumba fitness užsiėmimus!

Atnaujinta: 2017-08-29

Kviečiame visus kauniečius registruotis į nemokamus zumba fitness užsiėmimus ir aktyviai praleisti laiką!

Zumba – tai aerobika kartu su šokiais, todėl prižadame daug judesio, geros muzikos ir džiaugsmo! Užsiėmimų metu:

 • Pagerinsite savo fizinę formą, sustiprinsite kūną;
 • Linksmai ir be jokio streso numesite nereikalingus kilogramus;
 • Tonizuodami raumenis formuosite visą organizmą;
 • Greitis susipina su ritmu – linksmai praleisite laiką šokdami šventinėje treniruotėje;
 • Grojant užvedančiai muzikai – gausite tik geras emocijas.

Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija el. p. Rokas.Zeimys@kaunovsb.lt.


Kviečiame tėvelius su vaikais į nemokamus jogos užsiėmimus!

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus tėvelius su vaikais iki 3 m. į nemokamus jogos užsiėmimus. Užsiėmimai startuos rugsėjo 5 d. ir vyks iki gruodžio 15 d., kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį. 

Jogos užsiėmimų tikslas – sustiprinti kūną, padidinti tėvelių su mažais vaikais motyvaciją būti fiziškai aktyvesniais bei susipažinti su įvairiomis laisvalaikio leidimo formomis. Joga pritaikyta tėveliams ir jų mažyliams nuo 3 mėn. iki 3 m. Užsiėmimų metu bus atliekami specialūs pratimai tėvams ir kūdikiams, priklausomai nuo jų pajėgumo ir vaiko amžiaus. Tam, kad būtų pajaučiama visa jogos užsiėmimų nauda, rekomenduojame lankyti visą jogos užsiėmimų ciklą. Išmokus įvairių pratimų, juos galima atlikti ir namie. Tai būdas pasidžiaugti, pabūti kartu su savo vaikais ir pasidalinti įspūdžiais su kitais užsiėmimų dalyviais. 

Užsiėmimai vyks antradieniais ir ketvirtadieniais, bus sudarytos 2 grupės:
I gr.: 9.00–10.00 val (skirta 3 mėn.–1 m. vaikams);

II gr.: 11.00–12.00 val. (skirta 1 m.–3 m. vaikams). 

Užsimėmimų vieta adresu: Birželio 23-sios g. 17 a., Kaunas.

 

Būtina išankstinė registracija el.p. Ieva.Pserackiene@kaunovsb.lt arba tel.: (8 37) 454 71.

Nurodyti dalyvių vardus, pavardes, vaikų amžių.

Konkursas „Kartu kuriame sveiką miestą“

Atnaujinta: 2017-07-31

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras siekia skatinti Kauno mieste veikiančias maitinimo įstaigas tiekti klientams sveikatai palankų maistą. Kavinės, barai, restoranai ir kitos viešojo maitinimo įstaigos kviečiamos dalyvauti konkurse bei prisidėti prie sveiko miesto kūrimo.

Konkursas vyksta dviem etapais. Kavinių, barų, restoranų, picerijų ar kitų viešojo maitinimo įstaigų atstovai, norintys dalyvauti I konkurso etape „Nemokamas vanduo dienos pietų metu“ gali teikti paraiškas iki rugpjūčio 21 d. II etapo „Sveikatai palankus patiekalas“ dalyviai paraiškas gali siųsti iki rugsėjo 18 d. II etape varžomasi 5 grupėse:

 • alergiškiems žmonėms draugiškas patiekalas;
 • vaikų sveikatai palankus patiekalas;
 • vitaminų „bomba“ (kokteilis arba salotos);
 • maistingas patiekalas vegetarams;
 • sveikas desertas sportuojantiems.

Paraiškas siųskite el. paštu: healthycities@kaunovsb.lt. Visos I etape dalyvaujančios viešojo maitinimo įstaigos bus apdovanotos skiriamosiomis lentelėmis, o II etapo nugalėtojus išrinks nešališka komisija. Rugsėjo 22 d. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklalapyje www.kaunovsb.lt bus paskelbti visi konkurso nugalėtojai.

Elektroninėje paraiškoje pretendentai turi nurodyti savo maitinimo įstaigos pavadinimą. kontaktinius duomenis bei kategoriją, kurioje siekia įvertinimo. II etape dalyvaujančios įstaigos prie paraiškos turi pridėdami sveikuoliškų patiekalų ar gėrimų sudėtį, gamybos proceso aprašymą ir nuotrauką.

Konkurso nuostatus rasite čia: Kartu kuriame sveiką miestą konkurso nuostatai

Informaciją parengė: Iveta Kučinskaitė, visuomenės sveikatos specialistė, tel. (8 37) 45 47 17, el. p. healthycities@kaunovsb.lt

Daugiau informacijos: Jūratė Jackytė, visuomenės sveikatos specialistė, tel. (8 37) 45 47 17, el. p. stebesena@kaunovsb.lt

KAUNIEČIAI KVIEČIAMI Į NEMOKAMAS ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO PRATYBAS!

Atnaujinta: 2017-07-26

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas šiaurietiškojo ėjimo pratybas ir kviečia visus kauniečius prisijungti bei aktyviai praleisti laiką.

Pratybos vyksta pirmadieniais 10.00–11.00 val. Kovo 11-osios parke ir trečiadieniais 10.00–11.00 val. ir 12.00–13.00 val. Ąžuolyne prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

Kodėl šiaurietiškas ėjimas?

 • Yra tinkamas ir naudingas visiems, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, sveikatos būklės ar fizinio pasiruošimo.
 • Galima praktikuoti ištisus metus visur, kur tik galima vaikščioti.
 • Tai daug efektyviau nei paprastas ėjimas – sunaudojama apie 50 proc. daugiau energijos nei einant be lazdų.
 • Vienu metu dirba visi pagrindiniai raumenys, ypač aktyvinama viršutinės kūno dalies veikla, todėl mažesnė apkrova tenka kojų sąnariams.
 • Dėl aktyvaus kvėpavimo, pagerėja organizmo aprūpinimas deguonimi.
 • Gerėja širdies kraujagyslių sistemos veikla, greitėja medžiagų apykaita, ugdoma aerobinė ištvermė, pagerėja laikysena, ilgiau išliekama gyvybingais, darbingais.
 • Mažėja įtampa, stresas, stiprėja imuninė sistema.
 • Veiksmingos ir malonios pratybos gryname ore suteikia žvalumo ir daug gerų emocijų.

Šiaurietiškojo ėjimo pratybose:

 • Išmoksite teisingos šiaurietiškojo ėjimo technikos;
 • Sužinosite kaip pasirinkti šiaurietiškojo ėjimo lazdas ir prisitaikyti jas sau;
 • Išmoksite specialių apšilimo pratimų;
 • Turėsite galimybę praktiškai išbandyti šiaurietiškąjį ėjimą neinvestuodami į įrangą.

Pratybų intensyvumas pritaikytas pradedantiesiems, tačiau turint rimtų sveikatos problemų prieš bet kokią fizinę veiklą būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

Į pratybas būtina registruotis nurodytu telefonu (8 37) 45 47 17 arba el. paštu Rokas.Zeimys@kaunovsb.lt

Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei priklausantys kauniečiai kviečiami stiprinti sveikatą

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kartu su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, organizuoja ir vykdo širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo užsiėmimus.

Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programoje kviečiami dalyvauti:

 • 40–55 metų amžiaus vyrai;
 • 50–65 metų amžiaus moterys.

Programos dalyviai susipažins su:

 • Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, sveikatos rodikliais bei jų stebėjimo svarba, gyvensenos koregavimo galimybėmis ir būdais.
 • Mitybos įtaka sveikatai, sveikos mitybos principais, antsvorio ir nutukimo mažinimo galimybėmis, sveikatai palankaus maisto pasirinkimu ir gaminimu, individualių mitybos planų sudarymu.
 • Fizinio aktyvumo reikšme širdies ir kraujagyslių ligų pasireiškimui, fizinio pajėgumo vertinimo testais, tinkamo fizinio aktyvumo ir jo krūvio pasirinkimu.
 • Streso samprata ir jo įtaka širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui, streso išvengimo ir įveikimo būdais, darbo ir poilsio režimo įtaka sveikatai, darbo ir poilsio planavimu, atsipalaidavimo svarba širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai.

Dalyvavimas programoje savanoriškas ir nemokamas. Visi norintys dalyvauti užsiėmimuose turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Užsiėmimai vyksta Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Aušros g. 42A, 11 aukšte bei LSMU Šeimos medicinos klinikoje, Eivenių g. 2.

Programą pristatantis filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=u9O3NOS32v8&feature=youtu.be