Lt En Ru
lt
en ru

Senjorai popietes leido su žinomais žmonėmis

Senjorai popietes leido su žinomais žmonėmis

Greičiausiai visi esame pastebėję, jog dauguma įvairių renginių orientuoti į jaunus ir aktyvius žmones, kuriems netrūksta noro dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Tačiau ar kada pagalvojote, jog vyresnio amžiaus gyventojai lygiai taip pat nori išlikti aktyvūs, nori bendrauti, nori užmegzti naujas pažintis?

Bėgantys metai ir didėjantys kiekvieno gimtadienio skaičiai toli gražu nėra rodiklis sėdėti namuose ir atsiriboti nuo žmonių. Socializacija, bendravimas su bendraamžiais yra vienas iš svarbiausių komponentų laimingam gyvenimui.  Kūdikystė, vaikystė, paauglystė, brandos amžius ir senatvė. Gyvenimo cikle pereiname visus etapus, o kiekvienas jų pilnas naujų, malonių ir ne tokių džiuginančių patirčių. Per ilgus nugyventus metus vyresni žmonės turi ką papasakoti ir kuo pasidalinti, todėl susiburti pokalbiui prie arbatos puodelio reikėtų kuo dažniau.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotos popietės senjorams „Aš senjoras išmintingas“ sukvietė gausų būrį aktyvių vyresnio amžiaus žmonių, kurie susirinko smagiai ir naudingai praleisti  laiką.  Renginyje visiems gerai pažįstami gydytojai ir šokių treneriai Jūratė ir Česlovas Norvaišos dalyviams dalino patarimus, kaip išlaikyti puikią sveikatą vyresniame amžiuje, kaip atrasti dominančias laisvalaikio veiklas, aiškino, kuo ypatingas sidabrinis amžius. Psichologė Agnė Žvikaitė žarstė profesionalius patarimus psichinei sveikatos gerovei ir dalyviams buvo parengusi įdomių praktinių užduočių – pasakyti komplimentų sėdintiems šalia, užrašyti gražiausius atsiminimus ir patikrinti atminties gabumus atliekant atminties testą. Apie dvasinę gerovę ir nepagrįstas baimes senėjant kalbėjo kunigas Juozapas Žukauskas, o renginių pažiba buvo energijos nestokojanti Joana Bartaškienė. Moteris įkvėpė motyvacijos dalyviams nepasiduoti senėjimo procesams, nenustoti rūpintis savimi ir kaip įmanoma daugiau laiko skirti sau, artimiesiems bei norui daryti tai, ką nori, nes metai nėra riba pradėti naujas veiklas. Po smagių pasikalbėjimų Joana Bartaškienė išjudino dalyvius smagiais šokiais ir mankšta, kurią vyresnio amžiaus kauniečiai galės atlikti ir namuose. 

Susitikimo metu dalyviai savo žinias apie psichinę žmogaus sveikatą tikrino atsakinėdami į parengtus protmūšio klausimus. Dėkojame „Girstučio“ baseinui už protmūšių dalyviams įsteigtus kvietimus nemokamai apsilankyti baseine!

Senjorų popietės yra projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas Kauno mieste“, finansuojamo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, dalis.

 

 

 

Kalendorius

kovas,
2019
P
A
T
K
P
Š
S
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras