Lt En Ru
lt
en ru

NELAUK – PASKIEPYK!

NELAUK – PASKIEPYK!

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras siekdamas užkirsti kelią užkrečiamoms ligoms tėveliams primena, kad labai svarbu skiepyti savo vaikus pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinį skiepų kalendorių.

Gimus naujagimiui jis yra skiepijamas gydymo įstaigoje pirmąją jo gyvenimo parą Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių (kalendorių galite rasti čia) , bet prieš tai tėvai ar teisėti globėjai turi pasirašyti sutikimo formoje ,,Dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo“. Dėl kitų  profilaktinių skiepų, kurie yra finansuojami iš valstybės biudžeto, tėvai turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Vaikai yra skiepijami nuo gimimo iki 16 metų nuo šių užkrečiamųjų ligų: tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, B tipo Haemophilus influenzae infekcijos, poliomielito, pneumokokinės infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės, žmogaus papilomos viruso, rotavirusinės infekcijos, B tipo meningokokinės infekcijos.

 

 

Skiepyti vaikus verta dėl kelių priežasčių:

  • Vakcinos – saugios ir efektyvios, nes tai yra vaistiniai preparatai, kurie atitinka tarptautinius reikalavimus. Vakcinas leidžiama naudoti tik įvertinus jų saugumą ir efektyvumą.
  • Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pakankamas kolektyvinis imunitetas susidaro saugių ir veiksmingų vakcinų pagalba (paskiepijus 90–95 proc. asmenų) ir tokiu atveju užkrečiamąją ligą galima kontroliuoti, riboti jos plitimą ar net visiškai likviduoti.
  • Sumažėjus skiepijimo apimtims, vis dažniau kyla užkrečiamųjų ligų protrūkiai. Kai kurios ligos vis dar egzistuoja aplinkoje, tačiau pakankamai retai (pvz.: tymai, parotitas ir raudonukė).

Apsaugokite savo vaikus laiku ir užkirskite kelią užkrečiamoms ligoms.

Kalendorius

gegužė,
2019
P
A
T
K
P
Š
S
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras