Lt En Ru
lt
en ru

Lietuvoje vykdoma rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

Lietuvoje vykdoma rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

Informuojame, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau - VMVT) šių metų rugsėjo 28 dieną pradėjo vykdyti rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės (iš orlaivių). Planuojama laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės baigti šių metų gruodžio mėnesį.

Laukinių gyvūnų vakcinacijai naudojami jaukai su gyva peroraline vakcina ,,Lysvulpen", vakcinos aprašą galima rasti VMVT interneto svetainėje, adresu http://vetlt1.vet.lt/vr/pdf/RV0942.pdf. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų. Jaukai su vakcina mėtomi paisienyje su kaimyninėmis šalimis - Lenkijos ir Baltarusijos respublikomis.

Atkreipiame dėmesį, kad radus jaukus - jų negalima liesti. Jeigu vakcina atsitiktinai patenka ant odos, nedelsiant reikia ją nuplauti su dideliu kiekiu vandens ir muilu, bei nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Gydytojas, įvertinęs galimą užsikrėtimo riziką, spręs dėl asmens skiepijimo nuo pasiutligės. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai nedelsiant pranešti teritorinei VMVT.

 

Kalendorius

gegužė,
2019
P
A
T
K
P
Š
S
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras