Lt En Ru
lt
en ru

Ko nežinome apie rūkymą? 7 mitai ir faktai

Ko nežinome apie rūkymą? 7 mitai ir faktai

Tabako ir jo gaminių vartojimas bet kokia forma – viena iš pagrindinių lėtinių neinfekcinių ligų priežasčių. Tabakas nėra naujai surasta medžiaga, o kenksmingas su tabako gaminiais susijęs poveikis žinomas taip pat seniai. Elektroninių cigarečių garinimas jaunimo gretose klaidingai laikomas mažiau žalinga sveikatai alternatyva. Nors daugelis žino apie kenksmingą rūkymo šalutinį poveikį, visuomenėje vyrauja klaidingų nuomonių, kurios iškreipia tikrąjį tabako ir jo produktų vartojimo pavojų.

Patikrinkite 7 mitus ir sužinokite apie tabako produktų, elektroninių cigarečių žalą sveikatai.

 

 

Eil. Nr.  Mitas  Faktas
1. Rūkyti „tik progomis“ nekenkia sveikatai. Žmonės, kurie rūko  keletą dienų per savaitę arba rūko išimtinai vakarėliuose dažnai galvoja, kad  nekenkia sveikatai. Tiesa ta, kad kiekviena surūkyta cigaretė kenkia sveiktai. Nėra saugaus surūkytų cigarečių skaičiaus.
2. Man jau per vėlu mesti rūkyti. Niekada nėra vėlu mesti rūkyti, tai daryti visada verta.
3. Kiti tabako produktai nėra tokie žalingi sveikatai  lyginant su cigaretėmis.

Visi tabako turintys produktai pradedant nuo pypkių,  kaljano tęsiant iki uostomo ar  kaitinamo  tabako bei elektroninių cigarečių yra pripažinti kaip sukeliantys plaučių vėžį, gerklės vėžį, burnos vėžį,  širdies infarktą ir kitas plaučių ligas.

Vis populiarėjantis elektroninių cigarečių garinimas tarp jaunų žmonių dažnai laikomas nežalingu ar mažiau žalingu negu įprastų cigarečių rūkymas, bet tai nėra tiesa.

Pavyzdžiui, cheminės medžiagos išsiskiriančios garinant elektronines cigaretes yra žinomi kancerogenai. O marihuanos dūmuose tiek pat kancerogenų kiek ir  tabako dūmuose.

4. Negaliu mesti rūkyti, nes priaugsiu svorio. Metant rūkyti galite patirti stipresnį norą užkandžiauti  ir tai yra normalu. Galite priaugti keletą kilogramų, bet per keletą mėnesių svoris normalizuojasi. Norėdami išvengti svorio prieaugio turėtumėte rinktis mažiau kaloringus produktus, būti  fiziškai aktyvūs.
5. Elektroninės cigaretės nepavojingos aplinkiniams. El. cigarečių garuose aptinkama nikotino, sunkiųjų metalų dalelių ir kitų sveikatą žalojančių medžiagų. Lietuvos Respublikoje draudžiama el. cigaretes vartoti uždarose patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti garais užterštu oru.
6. Elektroninės cigaretės yra saugesnės nei įprastos cigaretės. Yra registruojami elektroninių cigarečių sukelti nelaimingi atsitikimai (veido, kojų, rankų odos nudegimai, apsinuodijimai nikotinu), įvairaus sunkumo simptomai (galvos skausmas, pykinimas ir vėmimas, sausas kosulys, alergija).
7. Elektroninės cigaretės gali padėti mesti rūkyti. Iš tiesų elektroninės cigaretės nepadeda mesti rūkyti, o didina tabako paplitimą tarp jaunimo.

 

Kalendorius

liepa,
2020
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras