Lt En Ru
lt
en ru

Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose tęsiama programa „Kauno vaikai šypsosi“

Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose tęsiama programa „Kauno vaikai šypsosi“

Vaikų burnos higiena yra ne mažiau svarbi nei fizinis aktyvumas ar tinkama mityba, todėl dantų sveikata privaloma pradėti rūpintis išdygus jau pirmiesiems dantims. Dėl aplaidaus tėvų požiūrio, jog pieniniai vaikų dantys iškris ir jų nereikia taip intensyviai prižiūrėti, vaikai neretai kenčia dantų ėduonies sukeltą skausmą, patiria diskomfortą, prastėja jų mitybos racionas.

Remiantis 2018 m. mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimu – HBSC nustatyta, kad reguliariai valančių dantis mokinių dalis nuo 2010 m. beveik nekinta – tik pusė mokinių kas dieną dukart valo dantis.  Berniukų burnos higienos įpročiai prastesni už mergaičių. Vyresnių klasių mokiniai yra linkę rečiau valytis dantis.  Lietuvoje moksleiviai gerokai rečiau valosi dantis lyginant su Europos vidurkiu (38 vieta). Vaikų dantų  ir žandikaulio būklės vertinimas yra vienas iš sudedamųjų profilaktinių sveikatos patikrinimo dalių. Iš visų 2018 m. profilaktiškai sveikatą pasitikrinusių Kauno miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų tik 59,9 proc. turi visiškai sveikus dantis. Daugiausiai sveikų dantų turi vaikai iki 3 m. amžiaus (89,4 proc.), o mažiausiai – 6 m. amžiaus vaikai (25,1 proc.). Analizuojant duomenis yra pastebima tendencija, kad vaikų amžiui didėjant, sveikų dantų dalis mažėja. Lyginant 2017 ir 2018 m. duomenis, pastebima, kad sveikus dantis turinčių vaikų dalis didėja.

Trečius metus Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykstanti „Kauno vaikai šypsosi“ programa buvo parengta siekiant vaikams ugdyti įprotį valytis dantis pasitelkiant ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų, sveikatos priežiūros specialistų ir tėvų bendradarbiavimą. Ikimokyklinio amžiaus vaikai kiekvieną rytą, po pusryčių, reguliariai valosi dantis ir taip ugdo įprotį juos prižiūrėti kiekvieną dieną. Kad dantų valymas būtų įdomus ir taptų įpročiu, vaikai grupėse pildo dantų valymo kalendorius, klausosi dantukų valymosi dainelės, kas tris mėnesius dalyvauja dantų šepetukų keitimo šventėse.

Norint įvertinti projekto efektyvumą, prieš programą Kauno kolegijos burnos higienistai reprezentacinei vaikų imčiai atliko dantų būklės vertinimo tyrimą, kuris bus kartojamas po 6 mėnesių.

Tikimės, kad programos metu įgytos žinios bei įgūdžiai taps vaikų kasdieniniu įpročiu tinkamai valytis dantis ir  rūpintis savo burnos higiena, taip mažinant ėduonies paplitimą vaikų tarpe. Tik nuo mažens formuojant taisyklingus įpročius, ilgai išsaugosime sveikus ir gražius dantis bei džiaugsimės spindinčia šypsena.

Kalendorius

gruodis,
2019
P
A
T
K
P
Š
S
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras