Lt En Ru
lt
en ru

Kauno darželinukams – 12000 diplomų!

Kauno darželinukams – 12000 diplomų!

Visi Kauno miesto darželinukai birželio 1-ąją mini ne tik Tarptautinę vaikų gynimo dieną, bet ir džiugiai uždaro nuo rugsėjo mėnesio startavusią programą „Kauno vaikai šypsosi“.

Jau antrus metus iš eilės Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras formuoja taisyklingus burnos higienos įgūdžius, vykdydamas įvairius projektus mažiesiems. 2017 metų rugsėjo mėnesį Kauno miesto darželiuose startavusi programa „Kauno vaikai šypsosi“ įtraukė 12000, 3-7 metų amžiaus vaikų į sveikų dantukų karalystę, kuri truko visus mokslo metus.

Dantukus valėsi kas dieną.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai kiekvieną rytą, po pusryčių, reguliariai valėsi dantukus ir taip ugdė įprotį juos prižiūrėti kiekvieną dieną. Kad dantų valymas būtų įdomus ir taptų įpročiu, vaikai grupėse turėjo dantų valymo kalendorius, kuriuos pildė vos tik išsivalę dantis, klausėsi dantukų valymosi dainelės, kas tris mėnesius dalyvavo dantų šepetukų keitimo šventėse. Kad vaikai turėtų ne tik praktinius įgūdžius, bet ir žinotų visas dantų priežiūros subtilybes, apie taisyklingus dantų valymo judesius, įvairias burnos higienos priežiūros priemones, maisto įtaką dantų tvirtumui, mažiesiems pamokėles vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistai. Programos metu panaudoti vaikų dantų šepetukai buvo kaupiami ir iš daugiau nei 12000 vienetų sudėliota programos simboliu tapusi didžiulė šypsena su užrašu.

Vaikai apdovanojami aukščiausio laipsnio dantukų priežiūros diplomu.

Pilnu bagažu žinių ir įgūdžių išlydint vaikus vasaros atostogoms Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras apdovanoja visus 12000 darželinukų aukščiausio laipsnio dantukų priežiūros diplomu. Šis apdovanojimas – vaikų paskatinimas ir toliau rūpintis savo burnos higiena, taip ugdant įprotį ir supratimą, kokią svarbą mūsų savijautai ir sveikatai turi tinkamai prižiūrėti ir sveiki dantukai.

Atliktas programos efektyvumo vertinimas.

Norint įvertinti programos efektyvumą Kauno kolegijos burnos sveikatos katedroje buvo atliekamas klinikinis tyrimas ir vertinama vaikų burnos higienos būklė prieš programą ir po jos. Atlikus klinikinį tyrimą ir įvertinus vaikų burnos higienos būklę pagal PI (burnos higienos) indeksą prieš programą buvo nustatyta, kad 155 vaikų burnos higienos būklė buvo tik patenkinama. Po antrojo patikrinimo 14 proc. daugiau vaikų turėjo puikią burnos higienos būklę, 29 proc. daugiau vaikų turėjo gerą burnos higienos būklę.

Ši iniciatyva – tik pirmas žingsnis link geresnės darželinukų burnos sveikatos.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Kauno kolegijai už pagalbą vykdant vaikų burnos higienos būklės įvertinimą, „BENU“ vaistinei už dalį suteiktų vaikiškus dantų šepetukų bei Kauno miesto savivaldybei už pagalbą organizuojant šią programą miesto mastu. Išlaikant šią iniciatyvą ikimokyklinio ugdymo įstaigose, skatinsime vaikų tėvelius kasmet į darželius pristatyti 3 vaikiškus dantų šepetukus visiems mokslo metams, kad vaikai ir toliau kas rytą valytųsi dantis ir taip ugdytų tinkamus burnos higienos įgūdžius. Temos, apie vaikų burnos higienos įgūdžių formavimą ir sveikatai palankią mitybą yra glaudžiai susijusios, todėl sieksime, kad burnos higienos įgūdžių formavimas būtų integruoti kasdieniame vaikų veikloje greta sveikos mitybos pamokėlių, taip užtikrinant kompleksišką sveikatos ugdymą.

 Nuotraukų galeriją rasite paspaudę šią nuorodą – http://www.kaunovsb.lt/galerija/22#!album7/photo0

 

Daugiau informacijos

Visuomenės sveikatos specialistė Jūratė Jackytė

Tel. (8 37) 45 47 17

El. p. jurate.jackyte@kaunovsb.lt

Kalendorius

gegužė,
2019
P
A
T
K
P
Š
S
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras