Lt En Ru
lt
en ru

Kauniečiams – subalansuotos mitybos mokymai ir receptai vasaros sezonui

Kauniečiams – subalansuotos mitybos mokymai ir receptai vasaros sezonui

Atsižvelgiant į sveikos ir subalansuotos mitybos svarbą įvairaus amžiaus gyventojų sveikatai bei gerai savijautai puoselėti, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia nemokamus nuotolinius mokymus „Sezoninė mityba. Kaip susidaryti subalansuotos ir sveikos mitybos planą dienai ir savaitei?“. Išmokti susidaryti subalansuotos mitybos principus atitinkantį savaitės valgiaraštį norintys kauniečiai į mokymus kviečiami prisijungti jau nuo birželio mėnesio pradžios.

Birželio mėnesį vyksiančius nuotolinius mokymus „Sezoninė mityba. Kaip susidaryti subalansuotos ir sveikos mitybos planą dienai ir savaitei?“ ves gydytoja-dietologė Justė Parnarauskienė, o jų turinys bus padalintas į dvi dalis – teorinę bei praktinę.

Teorinės, 1,5 val. trukmės mokymų dalies metu dalyviai bus supažindinti su devyniomis skirtingomis temomis. Visų pirma bus aptarta sveikos mitybos samprata bei pagrindiniai jos principai. Mokymų lektorė pristatys pagrindinius, su mitybos įpročiais susijusius lėtinių neinfekcinių ligų veiksnius ir jų įtaką sveikatai. Taip pat bus kalbama apie kūno masės indeksą ir jo reikšmę, maistinių medžiagų tipus bei jų svarbą žmogaus organizmui, daržovių, vaisių, žuvies, viso grūdo produktų, skaidulinių medžiagų, geriamojo vandens vartojimo naudą, bus pristatomos rekomenduojamos energijos ir maistinių medžiagų paros normos ir jų kiekiai Lietuvos gyventojų mityboje.

Svarbi paskaitos dalis bus skirta pristatyti sočiųjų riebalų, transriebalų, cukraus bei druskos kiekio mažinimo svarbą. Taip pat dalyviai susipažins su „Rakto skylutės“ simbolio esme bei tikslu, mokysis suprasti produktų etiketėse pateikiamą informaciją. Galiausiai, bus supažindinti su dietų, vegetarinės, veganinės mitybos, žaliavalgystės principais ir jų įtaka sveikatai bei sužinos apie gaunamos ir išeikvojamos energijos balanso palaikymo svarbą.

Praktinės dalies metu dalyvius pasieks iš anksto įrašyti vaizdo įrašai, kuriuose mokymų vedėjai pristatys naujus, pagal vasaros laikotarpiui būdingą maisto produktų sezoniškumą sukurtus pusryčių, pietų, vakarienės ir užkandžių patiekalus, paremtus teorinėje mokymų dalyje aptartais sveikos ir subalansuotos mitybos principais. Išbandyti receptus pagal lektorių vaizdo įrašus kiekvienas dalyvis galės asmeniškai.

„Net ir mažiausias teigiamas pokytis kasdieninėje mityboje gali turėti reikšmingos įtakos kiekvieno mūsų savijautai, nuotaikai ar net išvaizdai. Tiesa, pokyčius į savo gyvenimą reikėtų įsileisti palengva, per daug neskubant ir nejaučiant papildomos įtampos ar streso. Naujiems įpročiams susiformuoti reikia laiko. Tam tikrų mokslinių tyrimų teigimu, naują sveikos mitybos veiksmą reikia kartoti apie 65 dienas, kol jis tampa natūraliu pasirinkimu“, − sako Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Giedrė Macaitienė. Artimiausios planuojamos paskaitų datos – birželio 2, 3, 10, 16 ir 17 d. Planuojamas visų paskaitų pradžios laikas – 18 val.

Paskaitos organizuojamos nuotoliniu būdu, nemokamai, tačiau būtina išankstinė registracija užpildant specialią internetinę formą. Ją rasti galite spustelėję ČIA.

Kalendorius

birželis,
2021
P
A
T
K
P
Š
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras