Lt En Ru
lt
en ru

Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose startavo fizinio aktyvumo skatinimo programa „Sportuojantis vaikas – sveikas vaikas!”

Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose startavo fizinio aktyvumo skatinimo programa...

Fizinis aktyvumas ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Žmogui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai tiek pat, kiek maistas ir oras. Tai ypač svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie intensyviai auga ir tobulėja. Jiems būdingas didelis judėjimo poreikis, kuris yra prigimtinis, o ne suvokiamas sąmoningai. Laikoma, kad judėjimas yra pagrindinis biologinis žmogaus raidos veiksnys, skatinantis organizmo vystymąsi.

Pastaraisiais dešimtmečiais labai pasikeitė vaikų ir paauglių laisvalaikio bei pramogų pobūdis – tapo žymiai fiziškai pasyvesnis. Vaikai, kurie praleidžia daug laiko prie televizoriaus, skaitydami, besimokydami ar žaisdami kompiuterinius žaidimus, dažniau turi padidėjusį arterinį kraujo spaudimą, labiau rizikuoja nutukti ar turėti antsvorį, susirgti depresija, jiems būdingesni nerimo sutrikimai, nenormali laikysena, įvairūs funkciniai negalavimai, didėja tikimybė suaugus daugiau sirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis ir pan. Remiantis 2018 m. mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimu – HBSC nustatyta, kad tik penktadalis mokinių yra kasdien fiziškai aktyvūs, ir ši situacija yra stabiliai prasta. Net 81,8 proc. mokinių kasdien nėra pakankamai fiziškai aktyvūs. Mergaitės yra fiziškai pasyvesnės už berniukus.

Vadovaujantis rekomendacijomis, kasdien vaikams reikėtų sukaupti mažiausiai 60 minučių vidutinio ar didesnio intensyvumo fizinės veiklos. Fizinis aktyvumas – tai ne tik kūno kultūros pamokų ar įvairių sporto būrelių lankymas. Prasminga fizinė veikla yra ir ėjimas pėsčiomis į mokyklą, važinėjimasis dviračiu, riedučiais, maudynės ežere, sniego kasimas ar net tvarkymasis namuose.

Kauno ikimokyklinio ugdymo įstaigose vaikai kartu su VšĮ Judesio studijos „Strakaliukas“ jaunais, veržliais, motyvuotais, energingais sporto bei sveikatingumo treneriais šiais metais pradėjo inovatyvius fizinio aktyvumo užsiėmimų programos įgyvendinimą. Susitikimų metu su profesionaliais fizinio ugdymo specialistais ugdymo įstaigoje dirbantis sporto treneris, auklėtojas ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistas gauna praktinių ir teorinių žinių, kaip su vaikais dirbti savarankiškai visus metus. Siekiant įvertinti programos efektyvumą ir veiklų naudą vaikams, vertinami vaikų rodiklių rezultatai ir pokytis per visus metus.

Svarbu ugdyti vaikų poreikį būti fiziškai aktyvesniems ir siekti, kad tai taptų neatskiriama jų kasdienio gyvenimo dalimi.

Kalendorius

rugpjūtis,
2020
P
A
T
K
P
Š
S
Visi renginiai

Naujienlaiškis

Naujienos tiesiai į Jūsų el. pašto dėžutę!
Loading
© 2017 Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras